Meeskond

 

Sirje Pärn - teenuste koordinaator, juhatuse liige, sotsiaaltöötaja, kogemusnõustaja ja koolitaja ning vaimse valdkonna praktik ja terapeut. Olen kulgeja, kellel tärkas aastad tagasi huvi inimese eksistentsi ja olemise vastu. Ma pean ennast igaveseks õppijaks, kes otsib oma unikaalset tõde. Kuna tõde on meist justkui nii kaugel ja samas ilmselt ka nii lähedal, siis sellest lähtuvalt minu otsingud jätkuvad. Mul on siiralt hea meel, et meie kulgemise tee on ristunud ning ma saan seda kõike edasi anda. Läbi teadvusepõhineva lähenemisviisi loon empaatilise ja mõjuvõimsa atmosfääri, et muutuste protsessi hõlbustada.

Kasutan oma töös muuhulgas motiveerivat intervjueerimist (MI) ja lahendustele keskendunud nõustamist. Isikliku kogemuse põhjalt annan eeskuju,
kuidas leida sisemisi jõuvarusid, olla ka tegelikult kohal ja keskendunud ning võtta vastutus oma elu eest. Töötades inimesega püüan aidata vabaneda takistavatest mõttemustritest ning leida üles siseminejõud, et olla oma elu ekspert.

Kogemusnõustamisele lisaks olen leidnud väga toimiva ja põhilisi elu aspekte arvestava ja muutva teraapia, milleks on konstellatsioon (süsteemne pereteraapia). See meetod annab võimaluse välja tuua inimese sisemise pildi ning teatud tehnikate abil saab selgitada inimese elu, suhteid, valikuid ja käitumist. Minu suurimad õpetajad selles vallas on olnud Tiiu
Bolzmann, Karin London, Olga Knjaseva ja Mihhail Burnjashev. 

Terapeutilist ja süvahingamist olen õppinud maailma tunnustatuima meistri käe all, kelleks on Dan Brule. Tänaseks olen saanud tema käe all hingamise meistriks. Osates kümneid tehnikaid elumuutvaks hingamiseks ning kasutades neid igapäevaselt oma töös.
Hetkel õpin Traditsioonilist Hiinameditsiini olemust ja käsitlust teraapilises kontekstis. See oskus on vajalik igale terapeudile, kuna me kõik oleme elanud üle väiksemal või suuremal määral mõne trauma või haigestumise, mis on mõjutanud meie elu-olu, keha, hinge ja ka hingamist.

Olen ema ja vanaema ning need rollid pakuvad mulle elus suurimat rahuldust. Kuna elus peab kõik olema tasakaalus, siis oma jõudu ammutan veel reisimisest, joonistamisest, fotograafiast. Lisaks meeldib lugeda, käia teatris ja kinos.
Väärtustades elus tasakaalu, siis usun siiralt, et iga inimeses on olemas loomulik tervendavjõud, aga sageli inimesed ei usu ega tea seda. Teadmised ja uskumused on aga seotud mõtlemisega.

Minu CV avaneb siin.

Anneli Pärn - juhatuse liige, vaimse tervise õde, olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütiku ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialal. Igapäevane töö on seotud labori ning analüüside teostamisega. Samas olen end pannud proovile erinevates töövaldkondades, milleks on õe töö laste- või erakorralisemeditsiiniosakonnas. Kuna meeldib inimestega vahetu kontakt olen tegutsenud nii inkontinentsustoodete, kui ka vaktsineerimis nõustajana.

Uudsed olukorrad ja kogemused annavad mulle võimaluse olukorda laiemalt hinnata ning
ootuspärast ja vajalikku teavet edastada. Väljakutsed motiveerivad ennast edasi arendama ning uusi teadmisi hankima.

 

Käty Kakko - Olen 29- aastane elurõõmus noor naine. 2014. aastal lõpetasin Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli  sotsiaaltöö eriala.  Olen sotsiaaltöötajana  töötanud juba pea kuus aastat. Algselt töötasin sotsiaalnõunikuna, kus pidin tegelema kõigi inimgruppidega, ehk lastest vanuriteni, nüüd on minu töö profiili all täiskasvanud, keda nõustan ja jõustan nii kuis oskan.   

 

Kogemusnõustajad:

Liisi Reinhold

Ene Muiste

Toivo Värk

Ergiine Tompel